Jesteś tutaj

Widowiskowe Filmowe Obłazowa

Uniwersalna symbolika złączy dwóch rzek stała się podłożem do scenariusza widowiska filmowego i próby zaaranżowania tej przestrzeni do zbudowania kina i instalacji filmowych na wodzie.

Autorem widowiska jest Podhalański reżyser Wojciech Jachymiak. Podczas tego przedstawienia zobaczymy jego najnowszy godzinny film dokumentalny „THERION”, do którego zdjęcia powstawały niemal na całym świecie.

 

 

Ważnym punktem programu jest powołanie niezależnej redakcji filmowej „Obłazowa”, której celem jest realizacja ambitnych produkcji filmowych emitowanych w wszelakich dostępnych mediach.

Nazwa widowiska „Obłazowa”, tak samo jak powoływana redakcja filmowa pochodzi od Jaskini Obłazowej w Nowej Białej, jednego z największych odkryć archeologicznych świata.

Gościem specjalnym widowiska będzie prof. Paweł Valde-Nowak odkrywca Jaskini Obłazowej.
Odbędzie się również koncert muzyki Ul Studio pt. ”Złącza”. To eksperymentalne kompozycje na żywo połączone z wizualizacjami filmowymi i instalacjami obiektów filmowych na wodzie.

21 lipca (sobota), program widowiska:
20.30 otwarcie redakcji "Obłazowa" prowadzenie Marcin Ozorowski.
20.45. Spotkanie z Pawłem Valde- Nowakiem odkrywca jaskini Obłazowej w Nowej Białej
21.15. Koncert muzyki UL STUDIO eksperymentalna muzyka przestrzenna gitara Bartosz Grabski skrzypce Wojciech Jachymiak
22.00 Premiera filmu dok. w reż Wojciecha Jachymiaka " Therion". Film to Apokaliptyczna wizja końca świata w kontekście aktualnych wydarzeń w świecie. www.therion.eu

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer