Jesteś tutaj

26 maja w Kuźnicach:"Bezpieczni i rozważni w Tatrach"

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Adolfa Hyły realizuje projekt edukacyjny "Bezpieczni i rozważni w Tatrach", który ma na celu ochronę przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego i podniesienie świadomości turystów w Tatrach.
Założenia przedsięwzięcia są następujące:
1) w górach nie powinno chodzić się po zmroku z uwagi na bezpieczeństwo turystów i troskę o zwierzęta żyjące w Parku Narodowym;
2) trasa do Morskiego Oka pomimo, że jest asfaltowa, jest to szlak turystyczny;
3) turysta powinien planować swoją wycieczkę (tak żeby ukończyć trasę przed zmrokiem), a w jej trakcie kierować się rozsądkiem;
4) Tatry to góry o charakterze alpejskim.
Stowarzyszenie planuje zorganizowanie kampanii edukacyjnej, realizującej powyższe cele, składającej się ze spotkania w Kuźnicach z "ludźmi gór", z mediami, połączonego z prezentacją materiałów informacyjnych na temat bezpiecznego poruszania się po szlakach turystycznych w Tatrach z zachowaniem szacunku dla unikalnej przyrody. W ramach projektu powstanie broszura informacyjna – bezpłatne „ABC tatrzańskiego turysty” wraz z mapą szlaków, która będzie rozdawana przy wejściu na Teren TPN.
- „Bezpieczni i rozważni w Tatrach” powstał z pasji. Chcieliśmy się podzielić naszą fascynacją do tatrzańskich krajobrazów oraz pokazać, że dzięki prostym zasadom, góry mogą być bezpieczne choć dalej pozostają królestwem przyrody. Tatry są magiczne i przyciągają do siebie potężną siłą, jednak musimy pamiętać, że jesteśmy w tym pięknym, dzikim i wymagającym środowisku tylko gośćmi i szanujmy to - mówi Jan Cięciak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adolfa Hyły.
Stowarzyszenie zaprasza 26 maja w sobotę o godz. 10:00 do Kuźnic, by porozmawiać o górach i rozpocząć dystrybucję broszury.
Szczegóły na fb
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Kulturalno-O%C5%9Bwiatowe-im-Adolfa-Hy%C5%82y-597410810596126/
Partnerem przedsięwzięcia jest Małopolska Organizacja Turystyczna.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer