Jesteś tutaj

POŻEGNANIE LATA 2020 W PARKU MIEJSKIM

Nowotarskie Pożegnanie Lata

W dniu 13 września (niedziela) w godz.11.00-22.00 w Parku Miejskim odbędzie się Nowotarskie Pożegnanie Lata, czyli cykl koncertów muzycznych, występów zespołów regionalnych i chórów, a także zawodów sportowych. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Wstęp wolny.
Zagrają dla Państwa: Lubelska Federacja Bardów, Megitza, Duet Ryczy-Prycza, Cold Gregories, Mirosław Witkowski z Chórem Srebrne Nutki i Studiem Piosenki Septyma z projektem „Mozart kontra Sinatra”, a także Bosski Roman i Zapaleni. Wystąpią także: Zespół Góralski Hyrni i Młodzi Hyrni, Siostry Szewczyk, Studio Piosenki Septyma, Miejska Orkiestra Dęta, Dziecięcy Zespół Góralski Mali Śwarni, Miejski Nauczycielski Chór Gorce. Dodatkowo odbędą się rozgrywki i zawody sportowe: Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza z Winter Classic, Zawody deskorolkowe, rowerowe i hulajnogi, a także rozgrywki w boule. Zatem będzie się działo. Szczegółowy program poniżej.

Park Miejski
Godz.11.00 Zespół Góralski Hyrni i Młodzi Hyrni
Godz.11.30 Siostry Szewczyk
Godz.11.45 Studio Piosenki Septyma
Godz.12.30 Miejska Orkiestra Dęta
Godz.13.00 Dziecięcy Zespół Góralski Mali Śwarni
Godz.13.30 Miejski Nauczycielski Chór Gorce
Godz.14.00 Duet Ryczy-Prycza
Godz.15.00 Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę IX-edycja
Godz.16.00 Bosski Roman oraz ogłoszenie wyników zawodów
Godz.17.00 Megitza
Godz.18.30 Lubelska Federacja Bardów
Godz.20.00 Cold Gregories

Dodatkowo:
Zawody o Puchar Burmistrza w Siatkówkę plażową z Winter Classic
Zawody deskorolkowe, rowerowe i hulajnogi
Rozgrywki gry w boule

Duet Ryczy-Prycza
Duet tworzą: Wojciech Skibiński - aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie; oraz Krzysztofa Taraszka. Usłyszą Państwo najwspanialsze pieśni Cohena w niezapomnianym tłumaczeniu Macieja Zembatego.

Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę IX-edycja
Projekt realizowany przez Mirosława Witkowskiego i Stowarzyszenie Muzyka Świata Akord. Mirosław Witkowski to muzyk, wokalista, kompozytor, manager, organizator koncertów kameralnych i plenerowych, recitali, warsztatów muzycznych, nauczyciel śpiewu i emisji głosu. Śpiewając, kreatywnie łączy elementy techniki klasycznej i rozrywkowej. Wraz z zawodowymi muzykami w nowotarskiej edycji „Mozart kontra Sinatra” wystąpią Chór Srebrne Nutki działający przy Klubie Seniora oraz Studio Piosenki Septyma działające w MOK Nowy Targ.

Bosski Roman
Artysta raper, producent, wydawca, promotor zdrowego stylu życia, patriotyzmu, rozwoju osobowego, twórca autorskich warsztatów profilaktyczno-motywacyjnych połączonych z koncertem hip-hop, producent składanek hip-hopowych i teledysków motywacyjnych z udziałem gwiazd rapu i mistrzów sportu. oraz ogłoszenie wyników zawodów

Megitza
Urodzona w Zakopanem w wieku 16 lat sama wyemigrowała do USA, gdzie ożyło jej marzenie o dzieleniu się muzyką, która od zawsze pulsowała w jej góralskich żyłach. Krytycy opisują jej muzykę jako „muzyka na nowe milenium”. Doszukują się w niej inspiracji kulturą bałkańską, latynoską, etno-jazzem, popem, reggae, a nawet rockiem; lecz to nie gatunki muzyczne, a ludzkie życie i uczucia niezmiennie pozostają kompozycyjnym kompasem Megitzy. Dopełnieniem niebanalnego charakteru artystki jest jej kontrabas.

Cold Gregories
Zespół Cold Gregories uformował się w Nowym Targu. Cechuje go rozpoznawalne klasyczne ciężkie brzmienie, nie pozbawione jednak melodyjności.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer