slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6

SPOŁECZNIK ROKU 2020

Znasz osobę, która bezinteresownie pomaga innym w czasie epidemii? A może kogoś, kto od lat udziela się społecznie, wspierając najbardziej potrzebujących i aktywizując społeczności lokalne? Zgłoś ją do dwunastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2020 r.

W tym roku kandydatów do tytułu „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska” można zgłaszać w trzech kategoriach: ogólnopolskiej, lokalnej oraz w kategorii zaangażowanie społeczne w czasie epidemii COVID-19. Wnioski w Konkursie mogą składać: organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, grupy nieformalne, firmy, związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne (pod warunkiem wskazania organizacji/instytucji mogącej udzielić referencji).

Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.filantropia.org.pl/post/spolecznikroku oraz www.spolecznikroku.newsweek.pl. Zachęcamy również do odwiedzania profilu https://www.facebook.com/spolecznikroku/.

Partnerem Głównym Konkursu o tytuł „Społecznika Roku” Tygodnika „Newsweek Polska” jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a Partnerem Merytorycznym jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

58 MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI

58. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI

81 ROCZNICA NAPAŚCI ZSRR NA POLSKĘ

Powiatowe Centrum Kultury zaprasza do uczestnictwa w obchodach 81 Rocznica Napaści ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka.

Szczegóły na plakacie.

Serdecznie zapraszamy !!!!

POŻEGNANIE LATA 2020 W PARKU MIEJSKIM

Nowotarskie Pożegnanie Lata

W dniu 13 września (niedziela) w godz.11.00-22.00 w Parku Miejskim odbędzie się Nowotarskie Pożegnanie Lata, czyli cykl koncertów muzycznych, występów zespołów regionalnych i chórów, a także zawodów sportowych. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Wstęp wolny.
Zagrają dla Państwa: Lubelska Federacja Bardów, Megitza, Duet Ryczy-Prycza, Cold Gregories, Mirosław Witkowski z Chórem Srebrne Nutki i Studiem Piosenki Septyma z projektem „Mozart kontra Sinatra”, a także Bosski Roman i Zapaleni. Wystąpią także: Zespół Góralski Hyrni i Młodzi Hyrni, Siostry Szewczyk, Studio Piosenki Septyma, Miejska Orkiestra Dęta, Dziecięcy Zespół Góralski Mali Śwarni, Miejski Nauczycielski Chór Gorce. Dodatkowo odbędą się rozgrywki i zawody sportowe: Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza z Winter Classic, Zawody deskorolkowe, rowerowe i hulajnogi, a także rozgrywki w boule. Zatem będzie się działo. Szczegółowy program poniżej.

Park Miejski
Godz.11.00 Zespół Góralski Hyrni i Młodzi Hyrni
Godz.11.30 Siostry Szewczyk
Godz.11.45 Studio Piosenki Septyma
Godz.12.30 Miejska Orkiestra Dęta
Godz.13.00 Dziecięcy Zespół Góralski Mali Śwarni
Godz.13.30 Miejski Nauczycielski Chór Gorce
Godz.14.00 Duet Ryczy-Prycza
Godz.15.00 Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę IX-edycja
Godz.16.00 Bosski Roman oraz ogłoszenie wyników zawodów
Godz.17.00 Megitza
Godz.18.30 Lubelska Federacja Bardów
Godz.20.00 Cold Gregories

SPOTKANIA ORGANIZACYJNE GRUP DZIAŁAJACYCH PRZY MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W NOWYM TARGU

Zapraszamy na spotkania organizacyjne grup działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Szczegółowe terminy poniżej.
Grupy taneczne „Party-tura” i „Party-tura Fun”
3 września (czwartek) godz.16.00 – SP nr 1 (pl. Słowackiego 14)
Dla kogo: dziewczęta wiek: 14-20 lat

Miejska Orkiestra Dęta
4 września (piątek) godz.19.00 – SP nr 1 (pl. Słowackiego 14)
Dla kogo: wszyscy chętni, wiek: 16+ lat

Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Śwarni”
4 września (piątek) godz.17.00 – ul. Krakowska 61a
Dla kogo: wszyscy chętni, ale szczególnie chłopcy, wiek: 5-20 lat

Studio Piosenki Septyma
5 września (sobota) godz.8.30 – SP nr 11 (pl. Evry 3)

Warsztaty teatralne – młodzież i dorośli
7 września (poniedziałek) godz. 19.00 - dorośli Dworzec PKP (ul. Kolejowa)
Dla kogo: wszyscy chętni, wiek: 18+ lat

14 września (poniedziałek) godz. 16.00 – młodzież Muzeum Drukarstwa (ul. Sobieskiego 4)

Dla kogo: wszyscy chętni, wiek: 14-18 lat

Dodatkowe informacje: Sekretariat MOK, tel. 18 266 21 32, email: sekretariat@mok.nowytarg.pl.

DUET JARZĄBEK - JURKIEWICZ W ALTANIE

Duet Jarząbek – Jurkiewicz w Altanie

W najbliższą niedzielę 16 sierpnia o godz.17.00 w Altanie w Parku Miejskim kolejny koncert z cyklu „Muzyczne Niedziele w Altanie”, a zagra i zaśpiewa dla Państwa Duet Jarząbek – Jurkiewicz. Wstęp wolny.
Duet tworzony przez Adama Jarząbka i Jarka Jurkiewicza powstał w 2013 roku. Motywacją do nawiązania współpracy była chęć połączenia dwóch światów muzycznych i osobowościowych. Polem do tego, już od pierwszych dni współpracy, stała się muzyka Jaromira Nohavicy. Po roku regularnych prób i dziesiątkach koncertów wydali płyty „Lublin-Ostrava 0:30” (2015) oraz "Grzebienie" (2018). Albumy spotkały się (i spotykają nadal) ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz zostały pochwalone przez samego Nohavicę. Ich podejście do aranżowania piosenek jest odmienne od grania typowego dla bardów lub wykonawców szeroko rozumianej poezji śpiewanej. Oprócz tekstu bardzo zależy im na eksponowaniu samej warstwy muzycznej, stąd ogromna dbałość o szczegóły warsztatowo-wykonawcze. W 2020 roku ukaże się pierwsza autorska płyta.

NABÓR DO SYSTEMU MIEJSC PRZYJAZNYCH ROWERZYSTOM

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy o uruchomieniu kolejnego naboru do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim.

Wszystkie niezbędne informacje o naborze znajdują się na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl/mpr.

Nabór trwa do 31 sierpnia 2020 r !!!

" C JAK CYRK " W ALTANIE

„C jak Cyrk” w Altanie

Już w najbliższą niedzielę 9 sierpnia o godz.11.00 zapraszamy na spektakl teatralny dla dzieci i rodziców „C jak CYRK” do Parku Miejskiego. Wstęp wolny.
„C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Scenariusz i reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki
Scenografia: Marta Skrocka
Muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek” Nowak
Występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka

Serdecznie zapraszamy !!!

Strony

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer