Jesteś tutaj

Zima

NARCIARSTWO BIEGOWE

   

Doceniając swoje atrakcyjne położenie miasto rok rocznie przygotowuje dla miłośników tej formy narciarstwa trasy biegowe prowadzące przez niezwykle malownicze tereny położone wokół Rezerwatu Bór na Czerwonem z przepiękną panoramą zaśnieżonych Tatr i Gorców oraz w urokliwym lesie "Borze Kombinackim".

Długość narciarskich tras biegowych w zależności od pokrywy śnieżnej dochodzi do 27,5 km, przygotowywanych przez ratrak wyposażony w urządzenie do wyciskania torów.

Szczegółowy opis tras biegowych: http://www.nowytarg.pl/dane.php?cid=1910

 

NARCIARSTWO ZJAZDOWE

Jak przystało na miasto położone u podnóża gór, niebagatelną rolę odgrywają sporty zimowe. Tradycyjne już narciarstwo zjazdowe można uprawiać na dwóch stokach narciarskich: Zadziale i Długiej Polanie. Obie stacje narciarskie cieszą się niesłabnącą popularnością wśród narciarzy, zwłaszcza wśród rodzin wypoczywających z małymi dziećmi. Charakterystyka stoku pozwala przyjemnie szusować zarówno osobom dobrze jeżdżącym jak również początkującym. Nie bez znaczenia zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi są miejsca przeznaczone dla najmłodszych miłośników zabaw dla dzieci. Niewielkie i łagodne stoki pozwolą na oswojenie się z nartami najmłodszym lub osobom pierwszy raz stawiającymi „kroki” na nartach. Oczywiście ulubioną formą zabawy na śniegu jest jazda na sankach, oponach lub jeszcze innych ślizgach. Przy obu wyciągach miejsca na tego typu aktywności nie brakuje.

ZADZIAŁ     

DŁ. POLANA     

 

 

NARCIARSTWO TUROWE

 

Ski turing w Polsce to w dalszym ciągu mało znana i niezbyt popularna forma wypoczynku. Jednak turystyka narciarska rozwijała się na terenie Nowego Targu i Gorców już na przełomie XIX i XX stulecia. Towarzystwo Tatrzańskie odegrało nie małą rolę w popularyzacji takiej formy turystyki i wypoczynku. Liczne grupy turystów były prowadzone na Turbacz zimowymi szlakami między innymi przez gen. Mariusza Zaruskiego.

Kontynuując chlubne tradycje zimowej turystyki górskiej w Gorcach, z Nowego Targu na Turbacz można przejść na nartach szlakiem zielonym, doskonale nadającym się do tego typu turystyki.

Bardzo dobrze oznakowany, o zróżnicowanym terenie, w zimie pokryty dużą ilością śniegu prowadzi malowniczymi terenami z przepiękną panoramą na miasto Nowy Targ oraz Tatry. Niezapomniane widoki zaśnieżonych drzew przybierające bajkowe kształty, śnieżne czapy otulające bacówki na długo pozostanie w pamięci.

Po kilku godzinnej wędrówce na zmęczonego turystę czeka przytulne wnętrze schroniska PTTK na Turbaczu, będącego jednocześnie największym węzłem szlaków turystycznych w Gorcach. To z tego miejsca można kontynuować dalszą wędrówkę do Rabki, Lubomierza czy Krościenka lub rozpocząć efektowny zjazd do Nowego Targu.

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer