Jesteś tutaj

Szlaki rowerowe

Gorce, Podhale i Spisz widziane z perspektywy siodełka rowerowego to niezapomniane wrażenia z jazdy w górskim terenie, połączone z trudnymi technicznie podjazdami, spektakularnymi zjazdami i widokami zapierającymi dech w piersiach. Z Nowego Targu prowadzą oznakowane szlaki rowerowe na Turbacz, i w rejon Jeziora Czorsztyńskiego.

Kolor oznaczenia – czerwony – długość szlaku 15 km

Przebieg trasy: Rezerwat Bór na Czerwonem – kładka na Dunajcu – ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Sikorskiego – wzdłuż ul. Studziennej – oś. Bereki – ścieżką rowerową na nowy most – rondo im. Rtm. Witolda Pileckiego – ul. Kowaniec – os. Gazdy, gdzie zaczyna się odcinek typowo górski – góra Bukowina Miejska (1143 m n.p.m.) – Polana Rusnakowa (Kaplica Papieska) – schronisko PTTK na Turbaczu (1310 m n.p.m.). Szlak nazywany jest górskim szlakiem rowerowym. Uwaga, na odcinku od końca oś. Gazdy do leśniczówki (skrzyżowanie szlaku czerwonego rowerowego ze szlakiem pieszym żółtym), może być okresowo prowadzona zrywka drewna.

Kolor oznaczenia – czarny – długość szlaku 1 km

Przebieg trasy: Rynek – ul. Kościuszki – ul. Bulwarowa – rondo im. rtm. Witolda Pileckiego. Jest to szlak łącznikowy do górskiego szlaku rowerowego, biegnącego z Nowego Targu na Turbacz, oznaczonego kolorem czerwonym.

NOWY TARG - NIEDZICA

NOWY TARG - LORENCOWE SKAŁKI

NOWY TARG - GRONKÓW

Z NOWEGO TARGU NA SPISZ

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer